Iekštelpu durvis

Koka finierētās durvis

Izgatavo no finierēta trīs slāņu saplākšņa. Finierēts saplāksnis ir dabīgs materiāls, kas izgatavots no koksnes un tiek apstrādāts ar mitrumizturīgu šķīdumu un laku.
Finierētu durvju ražošanas tehnoloģijas izstrādātas tādā veidā, lai ne tikai saglabātu koksnes dabīgās īpašības, bet arī, lai novērstu tās trūkumus un saglabātu koksnes dabisko spilgtumu. Durvju karkass un pildījums ir izgatavots no augstas kvalitātes skujukoku koksnes, kas pirms apstrādes tiek rūpīgi izvēlēta, lai izvairītos no plaisāšanas un deformācijas, un tiek noklāts ar 4mm biezu MDF. Visbeidzot durvīm tiek uzklāts finierējums ar karsto vakuuma metodi. Ražošanas beigu posmā durvis tiek noklātas ar laku. Tas tiek darīts ne tikai lai izdekorētu durvis, kaut gan, neapšaubāmi, skaista laka piešķir neatkārtojamu, dabīgu spīdumu. Lakas pārklājums, izņemot dekoratīvas, pilda arī aizsargfunkcijas, neļaujot durvīs iekļūt mitrumam, ja tās tiek uzstādītas pārāk mitros apstākļos, kā arī neļauj durvīm pārkalst, ja telpās ir pazemināts mitruma līmenis.

Finierētam durvīm ir vairākas īpatnības, piemēram, tās ir vairāk jūtīgas pret mitrumu, salīdzinot ar laminētām durvīm, bet mazāk jūtīgas salīdzinot ar dēļu durvīm. Protams, finierētas durvis nevajadzētu pakļaut tiešas ūdens strūklas iedarbībai, tomēr tās var tikt izmantotas arī santehnikas telpās.

Finierēto durvju priekšrocības

laminētas durvis

Laminētas durvis tiek izgatavotas no koka karkasa un šūnveida pildījumu. Karkasu veido sastiprinot koka dēļus ar tapām, kas pasargā izstrādājumu no deformācijas, un uzlabo tā izturību un kvalitāti. Durvju virspuse tiek izgatavota no MDF loksnes, kas noklāta ar melamīna plēvi (lamināts).

Laminētu durvju priekšrocības